Určite to poznáte. Každé ráno vstávate do práce, vraciate sa unavení, doma vás miesto oddychu čakajú len ďalšie povinnosti. Víkendy zbehnú ako voda a vás napĺňa pocit, že váš život sa točí len okolo práce, pričom sa za tie kvantá odpracovaných hodín vôbec necítite dostatočne finančne ohodnotení. Je možné s tým vôbec niečo urobiť? Určite áno! A dokonca okrem omnoho príjemnejšej finančnej odmeny môžete mať zo svojej práce dobrý pocit. Stačí, ak ovládate aspoň základy nemeckého jazyka a máte vzťah k starším ľuďom. Starostlivosť o takýchto ľudí prináša so sebou nie len „pracovné“ starosti, ale aj mnoho hodnotných momentov a hrejivý pocit, že niekomu spríjemňujete jeseň života.

Pokiaľ nemáte osobné skúsenosti, stačí trochu posurfovať po internete a prídete na to, že mzdy opatrovateliek na Slovensku sú neprijateľne nízke. Priemerný plat sa podľa štatistík pohybuje  na úrovni 500 eur. Na portáloch inzerujúcich voľné pracovné miesta, sa ponúkané platy opatrovateliek nedostávajú cez hranicu 700 eur a aj to je už top ponuka. Bežne tam svietia sumy od 480 – 600 eur. Povedzme si rovno, po vyplatení nevyhnutných mesačných nákladov vám toho na účte veľa neostane. Pritom ste celý mesiac v práci dreli… Ale vy na toto nemusíte byť odkázaní! Môžete zarobiť omnoho viac. Ako? Odísť k českým susedom, kde nepocítite jazykovú bariéru a budete stále blízko domova? Na ich trhu však veľa voľných ponúk pre opatrovateľky k dispozícii v súčasnosti nie je. A napríklad taká zdravotná sestra, teda vyššie kvalifikovaná ako opatrovateľka sa kurzom či bez, je odmenená v priemere 800 eurami. Kam sa teda vybrať, aby vám práca priniesla omnoho viac benefitov? Zamyslite sa nad Nemeckom.

Ekonomicky neporovnateľne vyspelejšia krajina a pritom stále v našej blízkosti. Nie je potrebné cestovať príliš ďaleko ani lietadlom. Nemusíte svoju rodinu a domov opustiť na nekonečné mesiace a roky. Môžete si vybrať! Vyhovuje vám vycestovať na pár týždňov alebo by ste sa radšej zdržali niekoľko mesiacov? Nie je problém! So správnym sprostredkovateľom práce všetko prebehne hladko, korektne a bez akýchkoľvek komplikácií.

Nebojte sa, že nedostatočné komunikačné schopnosti v jazyku sú okamžite bariérou. Práve naopak, je to výborná výzva. Práve pôsobením v zahraničí sa človek dokáže od pár slovíčok naučiť plynulú reč. A ako sa hovorí – „koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom“. Ovládanie cudzieho jazyka, nehovoriac o nemčine, vám v profesijnom živote môže jedine výrazne pomôcť. Zdokonaľte si ju priamo v zahraničí a pri tom si výborne zarobte prácou, ktorá má zmysel.

Neabsolvovali ste kurz? Nie ste zdravotná sestra? Nič sa nedeje. So správnou agentúrou ani toto nie je prekážkou. Bojíte sa úrovne korektnosti práce cez agentúru? Máte negatívne skúsenosti? S tou správnou žiaden strach mať nemusíte! Buďte zamestnaní na slovenskú pracovnú zmluvu a pracujte v príjemnom prostredí vyspelého Nemecka. S odvozom si nerobte žiadne starosti, všetko môže zabezpečiť  agentúra. Žiadajú od vás vysoké vstupné poplatky? Nie je to tak všade!

Agentúra VIP – Compelet s dlhoročnou tradíciou robí veci inak. Pevné základy agentúry stoja na jej spravidla a vždy korektných službách prispôsobených opatrovateľkám a opatrovateľom tak, aby mali s prácou len dobré skúsenosti a nemuseli riešiť žiadne starosti súvisiace s jej zabezpečením. Pracuje sa na slovenskú pracovnú zmluvu, vycestovať môžete na mesiac a viac – ľubovoľne, prípadne na kratší časový úsek ako záskok. Nepotrebujete mať absolvovaný kurz ani ovládať jazyk na dokonalej úrovni. Stačí, že nemáte v Nemecku registrovanú živnosť, ste odhodlaní vycestovať a za atraktívne finančné ohodnotenie opatrovať seniorov.

S agentúrou sa môžete zoznámiť na webovej stránke http://www.vip-pflege.eu , prípadne na Facebooku (www.facebook.com/VIPComplet/) alebo položte svoje otázky telefonicky na čísle 0948 688 777  či e-mailom na adrese nabor@vip-pflege.eu.

Pracujte s radosťou a zarobte viac!